♥ PRO SEBE ♥,  ♥ PRO ŽIVOT ♥,  Motivace,  O mně samé,  Osobní rozvoj,  Přání, sny a cíle

3 důvody, proč pro mě nový rok začíná už na podzim

Trochu zvláštní, viďte? Nový rok a už na podzim. Ne až v lednu, v zimě, kdy všechno ještě spí… ale na podzim. Kdy se obracíme více z venčí tam dovnitř. Nejen do našich domovů, ale sami do sebe. I příroda započala transformaci. Mění barvy a pokrývá zemi listím a spadanými plody. Deštěm smáčí vše, co už bylo a v zimě se zahalí do bílého pláště, pod kterým tiše spí a nabírá sil, aby se na jaře opět probudila. A my od ní nemáme daleko. Jsme přece její součástí. 🙂

Nedávno jsem četla článek úžasné Blanky Vun Kannon (doporučuji přečíst), kde píše o tom, jak si svá předsevzetí pro nový rok dává už na podzim, a že bychom měli dělat totéž. A v tom mi to došlo. Zjistila jsem, že:

 

1.Je to právě podzim, kdy jdu nejvíc do sebe

Deky, čaj, svíčky, šály, vůně spadaného listí. Nejen to se mi vybaví, když se řekne podzim. Pro mě je to především čas, kdy jdu do sebe, a to v tom smyslu, že rekapituluji. Rekapituluji, čeho všeho se mi podařilo dosáhnout, v čem bych mohla víc zabrat nebo naopak v čem polevit nebo co úplně vypustit. Zjišťuji, co je pro mě ještě důležité a co už ne. Pozoruji, jak jsem se za daný rok proměnila já. Co všechno jsem se naučila a jakým výzvám bylo třeba čelit. Více čtu, více na sobě pracuji, čím dál tím víc dělám vše pro to, abych na sebe měla více času. A díky tomu všemu si i ujasňuji, kde jsem a začínám uvažovat nad tím, kde bych chtěla být.

 

2. Právě na podzim pro mě mnoho nového začíná

Promoce, nová práce, poznání mého přítele, založení projektu Endless Inspirations Cz, nové bydlení, absolvování online kurzů, začátky s jógou, napsání e-booku – vše proběhlo v období podzimu. Podzim se pro mě stal velmi jedinečným a transformačním časem, kdy se můj život naplňuje novými začátky. Ani letos tomu není jinak. Začala pro mě asi ta největší změna vůbec, co se v mém životě zatím odehrála – měním celkově svůj životní styl. Postupně, po krůčcích, ale opět… vše začíná na podzim. A nemyslete si, nemám to nijak promyšlené, naplánované, prostě se to jenom tak nějak “samo od sebe” děje.

 

3. Právě na podzim opouštím, co už mi dál neslouží

Prosincový hektický vánoční úklid? Generální úklid před novým rokem? Nestíhačka s dárkama na poslední chvíli? Nervózní podupávání ve frontě u pokladny? To už dlouho neznám. Tak nějak “automaticky” se na podzim zbavuji všeho, co už mi neslouží. Tím nemyslím jen věci fyzické, ale i ty, které nejdou na první pohled vidět. Takové u kterých se musíte podívat pečlivěji a hlouběji. Takové, kdy se díváte sami do sebe. A tak jsem jeden den schopná protřídit celý svůj šatník a druhý den projít vybavení bytu. To, co už se nedá použít vyhodit, a to co ještě ano darovat nebo prodat. Taky pravidelně kupuji kila soli, kterými čistím prostor, ve kterém žiji a uklízím i sama v sobě. Pozoruji své emoce a snažím se pracovat na tom, co se ozývá ještě z minulosti. Prostě si to nechci tahat dál do svého života, do svého nového roku.

 

Zvláštní, když se nad tím člověk zamyslí a dojde mu, že je to skutečně tak – můj nový rok začínal vždy už na podzim. 🙂 A teď už s tím můžu začít pracovat daleko vědoměji.

 

Docela by mě zajímalo, jak je tomu u vás? Zkuste si teď na chvíli udělat čas, vrátit se v čase trochu zpět a popřemýšlet, co se v období podzimu dělo u vás ve vašem životě? Napište mi pak do komentářů, na co jste přišli. 🙂

 

xx Petra

2 Comments

  • Kája

    Na podzim začíná školní rok a s ním i spousta dalších věcí. Letos jsem třeba nastoupila do nové práce, začala jsem chodit do finštiny a do nového orchestru. Na podzim toho bývá hodně nového, ve skutečnosti jsem ale zrovna ve ,,zbytečné” části roku. Žít začínám na jaře. A to jako fakt moc. Spím cca pět hodin a jsem šíleně produktivní. Koncem srpna se to začne otáčet. Teď bych pořád jenom spala. Od října do února skoro jako bych nebyla… 😀

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: