O mně

Jmenuji se Petra.

Největší zlom v mém životě nastal v roce 2014. Tenkrát jsem ještě netušila, že z největší tragédie se stane nejlepší životní zkušenost, která mě posune tam, kde jsem dnes. S lehkou nostalgií a velkou hrdostí můžu říci, že jsem dokázala krůček po krůčku utvářet svůj život k obrazu svému a cesta ještě nekončí.

Ale jak vše začalo?

 

Hodná holčička

Co mi má paměť sahá a dle slov rodiny, jsem byla hodné dítě. Dobře jsem se učila, chodila jsem na hodiny klavíru a zpívala jsem ve sboru, akoholu, cigaretám a jiným drogám jsem nikdy neholdovala a to co rodiče považovali za správné, jsem se poctivě snažila dodržovat. Dodnes jsem své rodině vděčná za vše, co mi předala. Ale jak už to tak občas bývá, nastala doba, kdy jsem šla přes sebe samu. Neuposlechla své vnitřní přání a místo abych šla studovat humanitní obor, začala jsem studovat ekonomii. Tenkrát nejperspektivnější oblast, co se pracovních míst týkala. A začaly se dít první razantnější změny.

 

Hledající se rebelka

Víte, jak se říká, že abys dosáhl vrcholu, musíš projít údolím? Mám pocit, že já šla tak 100 kilometrů pod zemí. Dvou a půl hodinové dojíždění do školy (denní studium bakalářského studia) – vstávání ve 4 hodiny ráno, přijíždění v 10 hodin večer a druhý den nanovo. Zkrátím to – 8 let zkoušek sama se sebou, svou psychikou i fyzičnem. A do toho noví přátelé, nové zkušenosti a první alkoholové mámení. Ráda tvrdím, že na mě tenkrát přišla pozdní puberta. 🙂 Ale také první velká láska.

 

Zamilovaná studentka

Spolu s několikaletou frustrací ze studování oboru, který mi nebyl dle chuti (ale který jsem chtěla dostudovat, protože jsem chtěla udělat radost rodině), přišla i velká láska. Jsem přesvědčena, že nebýt jeho, nedostudovala bych. Zažívala jsem tenkrát největší lásku svého života. Se vším, co k ní patří. Ani ve snu by mě nenapadlo, že právě díky ní zažiju největší posun v životě. Byť kvůli tomu, že o ni přijdu.

 

Zlomená duše

Netoužím vykládat vám podrobnosti. Ale když zjistíte, že sdílíte svůj život s úplně jinou osobou, než jakou jste si mysleli, raní vás to. V jednom okamžiku přicházíte nejen o partnera, ale také o nejlepšího kamaráda, parťáka do nepohody a všechny ty plány do budoucna. Přicházíte o velkou část sebe samých. A máte pocit, že vám nezbylo nic. Jen ta bolest, které nevíte, jak se zbavit. Vše přestalo dávat smysl, chybí vám nadhled a jasné myšlení. Chce se vám jen ležet a vše zaspat. Chce se vám… Nevíte co se sebou, a tak požádáte o pomoc. Protože sami už to nezvládáte.

 

Průvodce k pravému já

Díky metodě EFT a kraniosakrální osteopatii jsem se postupně dostala nejen z fyzických nemocí (které byly následkem několikaletého střádání všeho, co mou dušičku v postupech let trápilo), ale především jsem začala více a více poznávat sebe samu. Respektive se vracet ke svému pravému já. Postupnými kroky jsem se dala do pořádku a začala zjišťovat, co opravdu chci. Jaký chci, aby můj život byl a kým chci já sama být.

 

Nadhled ležérky

Je až neuvěřitelné, co všechno člověk dokáže, když najde víru a lásku k sobě samému. Můj život se začal utvářet tak, jak jsem si sama přála. Zůstali mi přátelé, na které se můžu spolehnout. Upevnily a prohloubily se mé vztahy s rodinou. Dělám práci, která mě baví a kde mám skvělé kolegy. Mám partnera, se kterým budujeme náš vztah na společných hodnotách. A já se vrátila k tomu, co mě baví – psaní. 🙂

 

Předávání zkušeností

A když si projdete peklem a dokážete z něj vyjít ještě silnější a šťastnější, než jste byli kdy před tím – nemůžete si to nechat pro sebe. Chcete se podělit o vše, co vám pomáhá žít šťastnější a naplněnější život. A přesně k tomu jsem vytvořila Endless Inspirations. Místo, kde sdílím vše, co mi pomáhá na mé cestě k sobě samé. Už si neumím představit žít život podle společenských norem nebo názorů autorit. Znám své hodnoty, touhy a přání. A dle nich se řídím. Jasně, je to cesta a stále se učím. Padám a zase vstávám. Mé názory se na základě zkušeností mění, ale základ zůstává. Láskou a klidem k lidem. <3

 

Letos (2019) přišla další nečekaná událost, která zasáhla život celé naší rodiny. Budu schopna se i na tuto jednou podívat s vděčností? Věřím, že ano.

 

Ještě nejsem u konce. A chcete-li sledovat mou cestu a nahlédnout do kroků, které jsem učinila, abych se dostala tam, kde jsem dnes, čtěte mé články na blogu, sledujte mě na sociálních sítích a zapojujte se do diskusí pod články, příspěvky na instagramu a facebooku či pod videi na youtube.

Pojďme utvořit podporující se komunitu. Protože v tom nejsme sami. Svět je plný lidí, kteří potřebují lásku a podporu. Co by to byl za život, kdybychom si neprojevovali laskavosti a radosti. 🙂

Můj příběh už znáte a jestli se chcete podělit o ten váš, napište mi.

Děkuji, děkuji, děkuji. 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit