O mně samé,  Sebeláska

Jak já miluju podzim…

Jak já miluju podzim! <3

 

Víte, na přírodě je fascinující, jak nám každý den připomíná, že vše se mění (v cyklech), nic nezůstává stejné a vše má svůj čas. Připomíná nám půvab samotného bytí – prostě si jen tak být, růst a oslňovat svět svou krásou. 🙂 Navrací nás k vychutnání si těch nejvzácnějších okamžiků, jakými jsou teplo slunečního paprsku, radost poletujícího motýla, vůně květin a probouzí v nás pocity klidu, míru a jakéhosi hřejivého pocitu lásky, radosti.

 

Jak já miluju podzim! <3

Nikdy jsem neměla podzim moc v lásce. Déšť, vítr a chlad byly to první, co se mi při myšlence na tohle období vybavily. Změnila jsem názor? Úhel pohledu? Změnila jsem se já? … Podzim je fascinující! Jak nenápadně a lehce k nám přichází. Ze začátku ho jen cítíme ve vzduchu. Nadechneme se a víme, že podzim je tady. Byť byste zbarvený lísteček nenašli. 🙂 Ale už přichází, více či méně vítán, je tady a poukazuje, jak moc s námi příroda souvisí a jak moc jsme její součástí.

 

Jak já miluju podzim! <3

Krásná zelená barva… jak zářivě svítila na jaře a v létě. Jaký klid nám pohled na ni přinášel. Kdo by ji neměl rád? Přesto i ona se mění. Obdivujeme odstíny, do kterých se zbarví. Pohled na paletu barev je radostný a my sbíráme ty nejkrásnější listy, které spadly, abychom si z nich vytvořili tu nejkrásnější dekoraci. Necháváme, aby nás krása přírody těšila co nejdéle. Vytahujeme fotoaparáty a kocháme se barevnými obrazy, které pro nás příroda připravila. Jsme ohromeni a vychutnáváme si kouzlo přicházející s podzimem, působící na všechny naše smysly.

 

Jak já miluju podzim! <3

Najednou je po parádě. Všechno na zem upadá. Nejvyšší čas uvědomit si, že každá krása uvadá? To jen po velkolepém finále a sbírání všech plodů, nastal čas pro nabrání sil i pro tu naši přírodu. 🙂 Holé kmeny, větve, křoví mi kdysi naháněly strach. Dnes v nich vidím celý cyklus… jen odpočívej, sbírej sil, ať na jaře projeví se, kolik že máš nových sil. 🙂

 

🙂 Dneska spíš takové malé zamyšlení se k ukončení měsíce září, který jsme věnovali změnám. 🙂

 

A my jsme přesně jako ta příroda. Ve svém životě si procházíme jednotlivými cykly. Obdobím jara, kdy jsme plni energie vyrazili za novými dobrodružstvími a pustili se třeba do nových projektů, obdobím léta, kdy si užíváme, radujeme se, obdobím podzimu, kdy je čas sklízet, co jsme zaseli a obdobím zimy, kdy načerpáváme nové síly.

V životě se nám dělo, děje a dít bude plno nejrůznějších situací, změn. Zkusme se na ně na chvíli podívat trochu jinak. Zkusme nezařazovat je jako dobré či špatné. Zkusme je přijmout přesně takové, jaké jsou. Inspirujme se přírodou. Berme tyto skutečnosti jako možnost k růstu. Jako součást našeho cyklu. Naší proměny. A tak jako má příroda trpělivost s námi lidmi, mějme také trpělivost se sebou samými, ať už si procházíme čímkoliv. A dovolme si. 🙂

Dovolme si jen tak být. Mají teď být krásné slunečné dny, tak honem do přírody nasávat tu nádhernou pohodu.

 

Jak já miluju podzim… <3 🙂

xx Petra

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: