Feng-Shui,  Zdraví

Jak uvolnit prostor tak, aby k nám mohla přijít nová energie

Únor je tady a spolu s ním se zaměříme na téma: „Prostředí jako náš pomocník“ 🙂 Jak uvolnit prostor?

Pro začátek je velmi důležité uvědomit si, že je to právě prostředí, které z celých 33% ovlivňuje náš život. Každá jednotlivá věc, osoba, informace na nás působí a ovlivňuje nás – ať už jsme si toho vědomi či nikoliv.

Když jsem se začala o problematiku prostoru kolem mě a jeho působení na mě zajímat víc, postupně jsem přicházela na to, jak já sama můžu dané prostředí uzpůsobit tak, aby se stalo mým pomocníkem. 🙂 Protože prostředí tak jako nám může pomáhat a podporovat nás (čistota, pořádek, optimističtí lidé, informace pomáhající rozvíjet náš potenciál apod.), může nám stejně tak i škodit (chaos, neustále negativní lidé, zprávy o různých katastrofách apod.).

A jelikož kam směřujeme naši pozornost – tam to roste, pojďme se zaměřit především na to, jak pracovat s prostředím tak, aby nám co nejvíce pomáhalo! 🙂

 

Práce s prostředím kolem nás nám pomáhá:

  • cítit se lépe, vyrovnaněji, klidněji
  • přináší do našich životů radost a nové příležitosti
  • vytváří podmínky pro náš růst (ať už kariérní, osobní apod.)
  • celkově jde o příliv nové pozitivní energie
  • příznivě ovlivňuje naše psychické i fyzické zdraví

 

Postupně se budeme v průběhu celého měsíce věnovat jednotlivým oblastem našeho nejbližšího prostředí. Dnes se zaměříme na:

UVOLNĚNÍ PROSTORU, aby k nám mohla přijít nová energie 🙂

 

Tady vždycky velmi ráda používám přirovnání od Zuzany Adam (konzultantka Feng Shui), která říká, abychom si představili, jak by nám bylo, kdybychom stále jedli a pili – stále do našeho těla něco přidávali, ale neměli bychom možnost vyloučení z těla ven. Jak by nám asi bylo? Jak bychom se cítili? Co by se s námi dělo? A přesně takhle se cítí i náš prostor, když do něj stále něco přidáváme.

 

Proto úkolem č. 1 bude:

ZBAVIT SE VŠEHO STARÉHO, NEPOTŘEBNÉHO, NEFUNGUJÍCÍHO, ROZBITÉHO, všeho co v nás vyvolává SMUTEK, NEHEZKÉ VZPOMÍNKY – zkrátka všeho, co už nám nikterak neslouží. Pryč s tím! 🙂

Když jsem toto začala praktikovat poprvé, přišlo mi poměrně těžké zbavovat se některých věcí – co kdyby se mi přece ještě někdy mohly hodit?! 😀 Ale věřte mi… co nepoužijete rok, toho je lepší se zbavit hned! 🙂 (Pokud nejde o sezónní záležitosti, jako jsou například lyže – ty rozhodně nevyhazujte, pokud jsou zcela funkční a používáte je 🙂 ).

Pokud chcete, aby do Vašeho života začala proudit nová energie, projděte svůj byt, dům, kancelář a proveďte následující:

 

glass-101792_640

 

1. Vyhoďte vše rozbité, nefungující, nakřáplé, prošlé lhůtou

Všechny tyto věci nám do života přivádí negativní energii. Proč si je tedy dále schraňovat, když už nám nikterak neslouží a jen nám škodí?

Věděli jste, že suché květiny v sobě mají tzv. „mrtvou energii“? Ta pak prostupuje do Vašeho prostoru. Ještě stále se Vám líbí sbírka suchých růží od partnera?

 

photo-256887_640

 

2. Vyčleňte věci staré a nepoužívané – ty následně vyhoďte, darujte, či prodejte

Staré oblečení, které už Vám není nebo jste je víc jak rok neměli na sobě. Dárek od tchýně, který jste stejně nikdy nevyužili. Suvenýry, na které akorát tak sedá prach a nijak zvlášť veselé pocity ve Vás nevyvolávají. Stará CD, DVD nebo VHS, které už kolikrát nemáte ani na čem přehrát.

Cokoli, co si ponecháváte, ale nepoužíváte, způsobuje stagnaci energie. Můžete si pak připadat, že se ve svém životě posouváte vpřed velmi pomalu nebo dokonce vůbec. Stagnující energie na Vás působí i tak, že se cítíte unaveni, můžete začít mít zdravotní potíže a pokud takovéto věci máte pod postelí, zřejmě Váš spánek nebude až tak kvalitní. Kdy jste se naposledy vlastně pořádně vyspali?

Uvolnění prostoru od takovýchto věcí přinese do Vašeho života nový proud krásné svěží energie. Budete se cítit tak nějak „lehčeji“ a určitě se Vám otevřou i nové příležitosti. 🙂

 

woman-1006100_640

 

3. Vyčleňte věci, které ve Vás vyvolávají nepříjemné pocity či vzpomínky – ty následně vyhoďte, darujte, či prodejte

Oblečení, fotky, dopisy, pohlednice, dárky, suvenýry, ba i nábytek… cokoli, co ve Vás vyvolává negativní emoce a vzpomínky, ve Vašem prostoru nemá co dělat! Aktivně na Vás stále působí a škodí Vám. Prostřednictvím takovýchto věcí zůstáváme uvíznuti v minulosti. Jenže ta už je dávno pryč… Jediné co máme je tady a teď.

Oblečení z pohřbu, či věci po bývalém partnerovi a společné fotografie, vše musí pryč. Bráníte si tak příchodu nového partnera do Vašeho života či, i když máte vztah nový, nejste schopni prožívat ho naplno. Dovolte si osvobodit se od takovýchto emocí a vzpomínek.

 

PUSŤE SE DO TOHOTO GENERÁLNÍHO TŘÍDĚNÍ JEŠTĚ DNES! I KDYBYSTE SE MĚLI ZBAVIT BYŤ JEN JEDNÉ JEDINÉ VĚCI – ZAČNĚTE HNED!

Věřím, že zbavit se některých věcí nebude snadné. Proto mám pro Vás na závěr ještě pár doporučení:

  • Určete si, jakým způsobem „úklid“ provedete (např. místnost po místnosti)
  • Zkuste zapojit celou rodinu (nemusíte vše dělat sami, zapojte děti, partnera – jako motivaci si můžete určit i odměny a vzít to celé jako hru, fantazii se meze nekladou 🙂 )
  • Stanovte si termíny, do kdy chcete mít hotovo a vyhraďte si na toto „gruntování“ čas

 

Pokud je Vám opravdu líto něco vyhodit a velmi silně si nejste jisti, zda děláte správně, tak si danou věc ještě ponechejte… vraťte se ale k tomuto „úklidu“ za půl roku či rok a když zjistíte, že danou věc stejně nepoužíváte nebo Vám již neslouží, vyvolává nepříjemné pocity, pak už ji ale opravdu vyhoďte. Nemá u Vás co dělat! 🙂 Neberte to však jako výmluvu pro všechny věci – začněte pomalu ale jistě, byť by to měla být jedna věc denně. 🙂

 

Přeji hodně sil a odhodlání. Sami pak na sobě poznáte, že se cítíte líp a schválně pozorujte, co se ve Vašem životě začne dít. 🙂 Můžete se o své zkušenosti podělit v komentářích dole pod článkem.

xx Petra

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: