Čáry máry :-),  Osobní rozvoj,  Rituály

Ohnivý dopis – k čemu slouží a jak jej použít

Bude to zhruba rok, co jsem dostala tip na tzv. „Ohnivý dopis“, o kterém mi řekla báječná terapeutka Renata Fabíková, děkuji! 🙂

Podělím se s Vámi o to, jak jsem pochopila já, o co vlastně jde, k čemu takové dopisy použít a jak „fungují“.

Všeobecně vím, že pokud chci něco „pustit“, je dobré se z toho zkrátka vypsat – ať už jde o cokoliv. Psaní mi pomáhá si spoustu věcí uvědomit a vypořádat se s nimi – už od mala jsem si vedla deníky a psávala dopisy. Jak jsem již psala v minulém článku o uzavírání roku, zhruba před dvěma roky jsem se dozvěděla o rituálu pálení – kdy to, co je v nás nevložíme pouze na papír, ale přeměníme v popel.

A loni mi bylo poprvé sděleno, že takto se dá pracovat v podstatě i se vztekem v nás. Člověk by nevěřil, kolik zloby se v něm kolikrát „skrývá“ a moc dobře si uvědomuji, že tím škodím nejvíce sama sobě. A tak jsem se naučila psát si seznamy…

 

  1. Pokud mě něco/někdo naštve, připíši to/ho na seznam

 

Jedná se o seznam lidí, situací, věcí, činností zkrátka čehokoliv, co mě nějakým způsobem štve. A ne tak, že to za chvíli zapomenu a už o tom nevím, ale vrací se mi tyhle emoce plné vzteku, strachu, křivdy, bolesti častěji.

Proč si tento seznam vedu? Jednou za čas těmto lidem nebo k těmto situacím PÍŠI OHNIVÝ DOPIS.

 

  1. Vezmu si propisku a papíry (ano, je to velmi podobné jako v minulém článku) a jdu psát

 

Tohle ale nejsou, kdo ví jak milé dopisy… Popravdě nemají s milostí nic moc společného. Vypisuji se v nich se vším, co mě na dané osobně/situaci/věci/činnosti atd. štve. Co mě trápí. Je neskutečné, co vše se v nás skrývá, jeden se až diví, co jeho ruka píše. Ale věřte mi, stojí za to tyhle všechny emoce a myšlenky ze sebe vydat. Vypnout vnitřního kritika a nepozastavovat se nad tím, co ze mě právě vychází. Přece nechcete, aby něco takového „bydlelo“ ve Vás nebo snad ano? A tak píšu a všechno to ze sebe nechám vyjít skrz propisku na papír, dokud už nemám co napsat.

 

  1. Popsané listy papíru se slovy „OMLOUVÁM SE. PROSÍM, ODPUSŤ MI. MILUJI TĚ. DĚKUJI TI.“ spálím

 

Potom, co dopis/y sepíši, zpětně si je ještě pořádně a pomalu přečtu. Následně je jdu všechny spálit.

Z počátku mi nebylo jasné, proč používat zrovna následující slova při pálícím rituálu. Když jsem se o těchto větách chtěla dozvědět více, přišla jsem na to, že:

  • nenechte se zmást. Slovy „Omlouvám se.“ a „Prosím, odpusť mi.“, odpouštíte sami sobě. Uznáváte, že se něco stalo a uvědomujete si, že to není dobré. Uznáváte dopuštění se chyb, křivd a bolesti. Slovy „Miluji tě.“ a „Děkuji Ti.“ vyjadřujete lásku a vděčnost (i za to „zlé“). Věříte, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech, koho se to týká.

 

Ohnivé dopisy jsou opravdu kouzelné. Však vyzkoušejte sami a podělte se v komentářích o vlastní zkušenost. Zasloužíte si to nejlepší.

xx Petra

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: