♥ PRO LÁSKU ♥,  Svatba

Organizace SVATBY | #1 První kroky po zasnoubení

Dnes je to přesně 253 dnů od našeho zasnoubení s přítelem a 59 dnů do naší prvomájové svatby. Přesně 251 dnů organizace svatby.


Den D se blíží a jelikož ho celý organizuji sama, rozhodla jsem se s vámi podělit o svou zkušenost s celým procesem zařizování našeho výjimečného dne.

Články budou stručným shrnutím informací, které budu sdělovat ve videích. Pro podrobnější, rozvedenější příběh/tipy si, prosím, pusťte celé video. V popisku videa budou časově rozložena jednotlivá témata, abyste se pohodlně mohli přesunout k těm, která vás zajímají nejvíc. (Poznámka: video bude zveřejněno v průběhu tohoto týdne.)

 

Rozhodla jsem se pro vás vytvořit ještě něco navíc. Pomocníky, s nimiž vám plánování a organizace půjdou snadněji. Protože je důležité si místo stresu a shonu dopřát především radost z celého procesu. Věřím, že vám tihle pomocníci usnadní organizaci a zpříjemní celé plánování. 🙂 (ke stažení níže)

 

Záměrem těchto článků a videí není pokrýt celé téma organizace svatby se vším všudy, co by mohlo nastat a se všemi možnostmi (k tomuto účelu slouží přímo svatební weby). Ale podělit se o naši zkušenost a případné rady a tipy z ní vyplývající. Děkuji za pochopení. 🙂

 

ZASNOUBILI JSME SE, CO DÁL?

 

Když jsem vzpomínala, jaké byly úplně první krůčky k plánování svatby, překvapivě to nebylo uvažování nad tím, kde bychom ji uskutečnili, s kým a za kolik.

Ale začala jsem nastavovat sebe.

 

Sladění svaté trojice Mozek – Srdce – Tělo

 

Samozřejmě tuto skutečnost jsem si uvědomila až nyní, když se dívám zpětně na své plánovací začátky.

Když se totiž rozkřikne, že se budete brát, často se nevyhnete:
– hlášce: “Hlavně si do toho nenechejte kecat a udělejte si to po svém.”,
– vyprávění příběhů kamarádů a známých, jaké svatby zažili, co na nich bylo super a co naopak ne,
– nejrůznějším připomínkám ke všemu co s vaší svatbou (ne)souvisí. (Což se často rozchází s první odrážkou. 🙂 )

Vnímám jako velmi důležité naladit se na sebe, na partnera. Říct si co to pro nás znamená, jak se chceme, v den svatby a během celého období zásnub, cítit. Co si z toho všeho chceme odnést. Jaké chceme mít vzpomínky. A tak nějak se usalašit v tom, co je nám příjemné.

Přípravy na svatbu mohou být díky povzbudivým afirmacím daleko radostnější. Přesvědčte sebe, svůj mozek, že to zvládnete, že si to užijete, jak jen to půjde a že si vedete skvěle! 🙂 Kdyby vyvstal problém, komplikace, jistě si s ní poradíte. A když se s partnerem občas rafnete? Fajn, vezměte to jako lekci, poučení, zasmějte se nad tím a jdeme dál. Zkrátka nastavte své myšlenky vytouženým směrem.

Spolu s tím jde ruku v ruce to, co pro to ve skutečnosti uděláte – svým chováním, svými činy – zapojte tělo, jděte do akce! (Například: Toužíte po netradiční svatbě? Jaký je první krok, který můžete udělat k její realizaci?)

Slaďte své činy s tím, co doopravdy chcete, s tužbami svého srdce. S tím, co si v hloubi duše přejete. Protože pak žádná překážka není tak velká, abyste ji nezdolali a nedosáhli vytouženého cíle. 🙂

 

Rozmýšlení nad základními otázkami:

 

Základem k realizaci svatby je rozhodně rozmyslení se, jak by celý svatební den měl vypadat. Tato představa bude dalším krokem na cestě k vašemu “ANO”. 🙂

Sestavila jsem pro vás seznam základních otázek, které vám pomohou ujasnit si, jak by vaše svatba měla vypadat:

 1. Kdy bychom se chtěli vzít? V jakém ročním období?
  (ideální termín svatby)
 2. Kdo nám půjde za svědky?
 3. Kdo by měl náš den stát při nás a oslavovat spolu s námi?
  (pouze svědci, rodina, nejbližší rodina, přátelé, kolegové z práce, atp.)
 4. Budou na svatbě děti nebo chceme svatbu bez dětí?
  (zajištění dětského koutku, dětské menu na hostinu)
 5. Chceme vše na jednom místě nebo budeme hosty převážet?
  (obřad, hostina + raut, sladký bar, ubytování)
 6. Kolik jsme ochotni do svatby a vše s ní spojeného investovat?
  Chtějí přispět do svatebního rozpočtu i rodiče snoubenců?
  (rozpočet na svatbu)
 7. V jakém duchu chceme, aby se svatební den nesl?
  (tematická svatba, tradiční svatba, netradiční svatba, atp.)
 8. Chceme jednodenní svatbu nebo ji prodloužíme na 2-3 dny?
 9. Máme zájem o večerní zábavu?
  (DJ/kapela, hry, fotokoutek, atp.)
 10. Chceme/Je v našich možnostech si svatbu organizovat sami nebo požádáme o pomoc?
  (koordinátorka, provozní hotelu, rodiče, sourozenci, kamarádi, atp.)

Nejedná se o žádné dogma, kterého je potřeba se permanentně držet. Jedná se pouze o hrubý nástřel, abyste měli přibližnou představu o tom, co všechno byste vlastně chtěli jako součást vaší svatby. Snadněji si uvědomíte, co byste pro sebe chtěli a co už je pro vás třeba zbytečné.

 

Pomocníka pro radostnější plánování svatby si

STÁHNĚTE ZDARMA KLIKNUTÍM ZDE

 

Hlavně ať jste to vy

A nezapomeňte, ať jste to stále vy. Neustále mějte na paměti, že jde o vaši svatbu. Snažte se udržovat ve svém středu. Lépe pak ustojíte případné tlaky z okolí. Ale právě tohle téma by vydalo na samostatný článek/video.

Zkrátka a dobře, nikdo novomanželům nepřeje nic zlého, byť tak občas dobře míněná rada může znít. O:-) Každému jde o to, aby byli novomanželé šťastni a měli na svůj velký den krásné vzpomínky.

Ale pamatujte, stále platí – je jen na nás na kolik se necháme vytočit, ovlivnit nebo si ustojíme to své. Přípravy na svatbu by neměly být bojem, ale nevšedním, příjemným zážitkem. Co pro sebe můžete udělat, aby tomu tak bylo?

 

Můj osobní TIP:
Pořiďte si svatební diář nebo svatební plánovač. Bude vám skvělým průvodcem a osobní asistentkou, kterou můžete mít stále při ruce. Teď už vám nic důležitého neuteče. Skvělá pomůcka, která myslí skoro za vás. 🙂 S postupem času vám zároveň bude krásným deníkem plným vzpomínek.

 

 

Petra

2 Comments

 • Kája

  Zařizování svatby? 2x matrika, jedno chození po obchodech, chvilka na e-shopu a objednání prstýnku a jeden telefonát do Carbonu, abychom rezervovali stůl pro čtyři osoby. 😀 A hotovo. Podepíšeme na to na první jarní den v koncertním sále ZUŠ. Hotovo. Na to, jak jsem svatbu nikdy nechtěla… je i toto krok vpřed.

  • Admin: Petra

   Jasně, proč ne – když je to to, co chcete. 🙂 Každý dle svých přání a možností, ať už to znamená cokoliv. Zároveň moc gratuluji a přeji šťastné manželství. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: