Hodnoty,  Motivace,  O mně samé,  Osobní rozvoj

Předsevzetí 2018 | radost, zábava i výzva

Předsevzetí mě baví. Baví mě zjišťovat je taky u ostatních. Všechny mají stejného jmenovatele – mají nás dovést k pocitu štěstí, radosti, spokojenosti se sebou samými. A tak to má být! 🙂

O svých loňských předsevzetích a proč je důležité si je dávat jsem už psala zde. A s radostí se vám tak trochu pochlubím, že se mi je podařilo splnit všechny. Nad očekávání!

 

Má předsevzetí vycházejí z jednoduchých pravidel:

  • přesná formulace: jistota jejich dodržení
  • záleží mi na tom: vycházejí od srdce
  • náročnější přání, sny a cíle nevkládám do předsevzetí, ale na vision board (nástěnku přání)

 

Je spousta faktorů, které ovlivňují, jaké předsevzetí si nakonec zvolíme. Každý jsme jiný, s odlišnými životními podmínkami i příběhy. Máme různé životní hodnoty a priority. Jsme se sebou více či méně spokojeni. A každý má svou představu, jak by svůj život chtěl žít, kam ho ubírat. Kým by chtěl být.

 

Pro mě je právě ten můj směr pomaličku a polehoučku jasnější a jasnější (i když se občas úspěšně ztratím). Předsevzetí jednotlivých let navazují na ty další. A letošní nebude výjimkou. 🙂

 

První předsevzetí: ŽÍT VÍC UDRŽITELNĚ

Čím jsem starší, tím víc se snažím vrátit sama k sobě. Poznat, kdo jsem doopravdy. A ne, to co o mně řekli a říkají ostatní kolem, jak působím apod. Snažím se naslouchat tomu hlásku uvnitř, který začíná být místy velmi hlasitý. A tak už nemůžu jinak, protože bych šla sama proti sobě. A to už (vlastní zkušenost) víckrát nechci. Proto bych ráda:

– omezila odpad v domácnosti a zlepšila způsob třídění odpadu, který vznikne

– pozorně vybírala vše nové, co bude nutné pořídit (od oblečení a doplňků, přes drogerii až po bytové doplňky)

– snížila/vyřadila používání jednorázových plastů

 

Druhé předsevzetí: ŽÍT VÍC ZDRAVĚJI

Nevím, jestli to znáte taky. Ale stává se vám, že vás něco v hlavě užírá tak dlouho, že vám nezbude nic jiného, než se sebrat a začít to dělat? A aby toho nebylo málo, všude na to narážíte? U mě je to za poslední tři roky zdraví. Respektive stravování. Dostávají se ke mně informace (aniž bych se o to sama zásadně přičinila), které už nemůžu a ani nechci dále přehlížet a nalhávat si, že na mě nemají vliv. Je to téma na delší vyprávění s mnoha souvislostmi, ale ve zkratce… nakonec jsem se rozhodla pro:

– pití filtrované energeticky nabité vody pokaždé, co k tomu bude příležitost

– čerstvá (nebo alespoň vařená) zelenina ke každému jídlu, ke kterému se hodí (k ovesné kaši přece mrkev chroustat nebudu 🙂 )

– omezení masných a mléčných výrobků, jak nejvíc toho budu v rámci svých možností schopna (jestli vás zajímá proč, doporučuji přečíst knihy pana Tomáše Kašpara)

– pravidelný pohyb (procházka, jóga, plavání, cyklistika, turistika, …)

 

Třetí předsevzetí: PROHLUBOVAT A NAVAZOVAT KVALITNÍ VZTAHY

– pravidelná setkání s přáteli

– společný čas s rodinou a přítelem

– pravidelný čas sama na sebe

 

Mohlo by se zdát, že jsem si dala předsevzetí příliš mnoho. Většinu uvedeného jsem ale začala aplikovat už od podzimu. Důvod si můžete přečíst zde. A jestli na předsevzetích něco miluju, tak to, že se postupem času stávají mou rutinou. Stávají se součástí mého života tak nějak přirozeně a plnit je už pro mě není žádný extra úkol navíc. Potvrdí-li se mi to i u těch letošních, mám vyhráno. 🙂 Tak mi držte pěsti!

 

Na Endless Inspirations jsem nezapomněla, nebojte se. Mám pro letošek své představy a plány, které bych chtěla uskutečnit. Ty už se ale týkají mých cílů, což je trochu jiná kategorie než předsevzetí. To jen tak pro zajímavost, abyste si nemysleli, že jsem na vás zapomněla. 🙂

 

Jak to máte s předsevzetími vy? Dáváte si je nebo vám připadají zbytečné? Napište mi váš názor do komentářů, zajímá mě. 🙂

 

xx Petra

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: