♥ PRO SEBE ♥,  Čáry máry :-),  Feng-Shui,  TROCHU JINAK,  VIDEA

Trochu jinak │ #1 Co mám v peněžence?

Na mém Instagramu jste mě zahrnuli zprávami, že byste chtěli video na téma peněženek a ne tak ledajaké. S chutí jsem se dala do tvoření a výsledek už teď můžete vidět na mém YouTube kanále (váš odběr mě jen potěší). 🙂 Rozhodla jsem se vytvořit sérii videí s názvem Trochu jinak, kde budu publikovat videa, která možná z YouTube už znáte (např: Co mám v peněžence, Co mám v kabelce, Moje ranní rutina, Moje večerní rutina, apod.), ale chci jim dát tak trochu jiný obsah. Protože ne vše je u mě až tak běžné jako třeba u jiných. Nebo to máme stejně? Napište mi do komentářů! 🙂

Pokud patříte mezi mé pravidelné čtenáře, víte, že už několik let se zajímám o práci s energií. Protože ať už chceme nebo ne, vše kolem nás zkrátka a dobře energií je. A tato energie má samozřejmě své “zákonitosti” podle kterých funguje/pracuje. Tomuto se dá postupně učit tak, abychom dané energie využívali v náš prospěch.

Což se samozřejmě týká i energie peněz. 🙂 Dnes však nepůjdeme do úplné podstaty energie peněz (viz. video), ale zaměříme se na naši/vaši peněženku. Řekneme si, jaká barva peněženky je pro vás nejvhodnější, co by v peněžence být mělo a co naopak do peněženky nepatří. Proč? Protože přece chceme, aby se nás penízky držely! 🙂

 

Podrobnější informace s vysvětlením se dozvíte ve videu dole pod tímto článkem. Prozatím zde vypíšu krátké shrnutí v bodech:

 

BARVA

Barvu peněženky můžeme vybírat dle Feng Shui učení, vašeho prvku nebo vlastní intuice. Ať už se rozhodneme pro cokoliv, důležitý je náš vlastní pocit a spokojenost s danou peněženkou.

 

CO DO PENĚŽENKY PATŘÍ

Do peněženky patří vše spojeno s penězi – mince, bankovky, stravenky, platební karty, karty do obchodů (ve videu zmiňuji i tip na skvělou aplikaci – a peněženka nacpaná kartami do obchodů je minulostí! 🙂 ), symboly bohatství (Ganesha, kapří šupiny, a další), vděčnosti.

 

CO V PENĚŽENCE MŮŽE BÝT, ALE NENÍ TO NUTNÉ

V peněžence můžeme mít také nákupní seznam, ale nezapomeňme ho vyhodit pokaždé, když už ho nepotřebujeme. Účtenky by v peněžence být neměly (přitahují další výdaje), ale pokud je tam nosíte, je vhodné je každý večer z peněženky vytáhnout.

 

CO DO PENĚŽENKY NEPATŘÍ

Ať už vám následující bude připadat jakkoli šokující, divné, apod. v peněžence opravdu nemají co dělat fotografie a osobní doklady. Proč tomu tak je, vysvětluji dále ve videu. 🙂

 

VIDEO

Teď už se ale na dané téma pojďme podívat konkrétněji, kde vám jednotlivé body vysvětluji. Také se dozvíte můj “příběh peněženky” a osobní zkušenosti. Určitě mi napište do komentářů pod videem na YouTube nebo tady dole pod článkem, jakou peněženku nejraději používáte vy a zda vás práce s energií také zajímá? Budu se těšit na vaši zpětnou vazbu a pokud vás video zaujalo, potěší mě i odběr mého YouTube kanálu zde. Děkuji. 🙂

xx Petra

2 Comments

 • Iva

  Milá Petro, náhodou jsem narazila na Vaše video, moc se mi líbilo, jste velice příjemná. 🙂
  Zajímalo by mně jak pak dál pracujete s účtenkami – zapisujete, schováváte?
  S přestavováním nábytku jsem to měla v mládí hodně podobné, nejvíc se mi na tom líbilo, že jsem si to hezky srovnala a zároveň vyčistila.
  Bohužel teď jsem na tom podstatně hůř. Jednak mám tendenci věci schraňovat (co kdyby se to ještě někdy hodilo 🙁 ) Přečetla jsem už pár knih o energii, metoda Kon Mari i  přímo o Feng-shui, taky sleduji web: Terapie domova. ALE!!! pořád se nějak nemůžu odhodlat k tomu radikálnímu kroku té debordelizace. Moje skříň (a nejen ta) už to opravdu potřebuje. Právě minulou sobotu, když jsem si uklízela oblečení, tak jsem si řekla tak teď – ale vzala jsem do ruky první věc – sako (neměla jsem ho na sobě min. rok) s tím že půjde z domu, jenže pak jsem si řekla ale to je škoda, mohla bych ho ještě užít a šlo zpět na ramínko.
  Mám bohužel syndrom šetrnosti, jsem ročník 1970 a pořád slyším mamku i babičku ” to je škoda to nevyhazuj, to se bude ještě hodit, bylo to drahé atd” Ani babička ani mamka už nežijí obě vyrůstaly na venkově a byly hrozně šetrné – musely. Nevím jak z toho ven, můžete mi prosím nějak poradit?
  Děkuji Iva

  • Admin: Petra

   Krásný den, Ivo, moc vám děkuji, jsem ráda, že se vám má tvorba líbí. 🙂

   Co se účtenek týče, tak pokud to jde, neberu si je. Jelikož si však vedu evidenci příjmů a výdajů, zapisuji si danou částku do poznámek v mobilu, odkud je pak přepisuji do tabulky v excelu. 🙂 Pokud se jedná o účtenku, ke které se vztahuje záruka, tu uchovávám ve speciální složce, kterou jednou za čas třídím a vyhazuji účtenky, u nichž je už po záruční době. Bohužel je nelze vytřídit do papíru, ale to není věc, kterou bych mohla ovlivnit.

   Bohužel na sebe nemohu vzít vaši zodpovědnost/ nebo spíše potřebu k debordelizaci (leda bych přišla k vám domů a nemilosrdně vám věci odnesla 😀 ). Za to vám ale můžu poradit postup, který můžete vyzkoušet a uvidíte, jestli vám pomůže. V konečném důsledku je to ale stejně na vás. Nicméně pokusím se vás navést. 🙂 Tady je prá možností, které můžete vyzkoušet:

   1) BÍLÁ KRABICE (bílá proto, aby energie daných věcí neměla takovou “sílu ovlivňovat vás”, ale můžete použít i obyčejnou jinou)
   Do této krabice dejte všechny věci (můžete vyzkoušet klidně jen na tom saku), kterých byste se ráda zbavila, ale zatím vám to z nějakého důvodu nejde. K této krabici se vraťte za půl roku, za rok. Pokud vám dané věci (sako) nechyběly, nevidím důvod, proč schraňovat věc, která vám už neslouží, ale mohla by udělat radost a užitek jinde. Takhle prostě jen zbytečně visí na ramínku nebo leží v krabici.

   2) ŠETRNOST
   Co se vám zdá šetrnější – nepoužívané sako visící na ramínku ve skříni nebo darované/prodané sako, které druhý člověk využívá, nosí a těší se z něj? Jaká varianta je SKUTEČNĚ šetrná?

   3) PRÁCE S VNITŘNÍMI PROGRAMY
   Na kus papíru si sepište všechny programy/přesvědčení, které se dané tématiky týkají, které jste podle vás převzala od vaší maminky a babičky. Napište všechno, co vás napadne. Poděkujte babičce i mamince za to, že vám předaly to nejlepší, co mohly. Ale vysvětlete jim, že vám tato přesvědčení dnes již neslouží a jsou pro vás nefunkční. Tato přesvědčení (list papíru) pak bezpečně spalte a nechte je odejít – ať se změní v popel.

   Vezměte si nový kus papíru, na který si napíšete vaše nová, zdravější, funkčnější přesvědčení, která vás podpoří v tom, co byste chtěla (konečně pořádná debordelizace!). Vracejte se k těmto přesvědčením tak často, jak budete potřebovat. 🙂

   Práce s přejatými přesvědčeními bývá někdy náročná, ale když si člověk dovolí pustit se jich, cítí se najednou více uvolněně a svobodně. Více se začne rozhodovat sám za sebe. Však vyzkoušejte a uvidíte. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: