Ženství | #4 Filmové tipy pro ženy

Už jsem vám psala o tom, že v naší domácnosti s přítelem nemáme televizi. To však ale neznamená, že bychom si nepouštěli filmy. Pouštíme a moc rádi pokaždé, když je na to chuť a nálada (na notebooku). 🙂

V mém případě nejčastěji, když jsem absolutně vyplivnutá a schopna jen ležet. 😀 To se pak nejraději dívám na filmy, u kterých nemusím moc přemýšlet a tak trochu uspokojí tu mou vnitřní holčičku toužící buď po pohádce nebo nějaké té teen komedii (to je zase pro to trochu starší dítě ve mně). 🙂 Ale dnes se s vámi chci podělit o zcela jiný druh filmu.

Chci s vámi sdílet filmy, které nesou hloubku. Filmy ukazující, že když my ženy chceme, zvládneme snad cokoli, co nás v životě potká. A kolikrát i s humorem. 🙂

 

Kdykoli potřebuji podpořit, povzbudit, motivovat a cítím se tak trochu pod psa, sahám po jednom z následujících filmů:

 

 

Film Pod toskánským sluncem si mě získal především díky hlavní protagonistce Dianě Lane. Věřila jsem jí všechno! 🙂 Film plný překvapení, přátelství, lásky, vášně, ale i dramat a trapných okamžiků. Zkrátka a dobře všeho, co souvisí s životem (nejen) nás žen. 🙂 Film mi připomíná, jak důležité je dát na vlastní intuici – i když vás všichni považují za blázna a jak ještě důležitější je nevzdávat se a obklopovat se těmi správnými lidmi. Protože s laskavými přáteli kolem, jde hned všechno líp. 🙂 Kdybych ale měla vypíchnout jen jedno jediné důležité, co mi film dal, tak pohled do nitra duše. Příběh hlavní hrdinky ukazuje krásnou, ale nelehkou cestu životem. Připomíná nám, jak se dají věci v životě zvládat a byť ne vždy se nám dostane toho, čeho bychom chtěli – vždy se nám dostává toho, co potřebujeme. Stačí jen věřit v daný proces, žít co nejvíce přítomným okamžikem a vše co k nám má přijít, si k nám cestu najde. 🙂 Schválně, co byste dělali na výletě v Toskánsku vy? Také byste si koupili starou zchátralou vilu? A co pak s ní?

 

 

Prázdniny se zařadily do seznamu mých nej filmů nejen z důvodu, že mi opět ukazují, co všechno dokážeme jako ženy zvládnout, ale jak je pro nás důležité prostředí, ve kterém se pohybujeme a jak nezbytně nutné pro nás je, umět si jasně vymezit své hranice. A že není chlap jako chlap. 🙂 Ovlivňuje nás nejen to, kde se nacházíme, ale především i lidé, kterými se obklopujeme. Jsme schopné se pro druhé rozdat, dát jim ze sebe to nejlepší a to i přes to, že je nad slunce jasné a očividné, že druhá strana to neopětuje. Bodejť by taky, když my samy nejsme danou situaci schopny vidět s nadhledem. Tedy aspoň do okamžiku, než nám to sepne. Než nastoupí ten správný aha moment a nám se vlije nová energie do žil. 🙂 A pak si na nás můžete zkoušet, co chcete, ale my už si to ustojíme. Příběh dvou krásných žen (hrají Cameron Diaz & Kate Winslet), které se rozhodly opustit své nefunkční vztahy a vyměnit si navzájem svá bydlení . Je libo malá vesnická chaloupka v Anglii nebo luxusní vila v L. A.?

 

 

Jedna za všechny. Manželka a dvě milenky… tři ženy, jeden muž. Může tohle vůbec fungovat? Může… alespoň do doby, než na to všechny tři přijdou. Co by však ale nikdo moc nečekal a na co my ženy jsme expertky, je, co se děje, když se spojíme! Intriky, trapasy, spousta humoru a rozdílné charaktery hlavních hrdinek můžou z počátku působit trochu chaoticky, ale jen do doby, než si ty tři určí stejný cíl. A když ženy spojí své síly, to se panečku začnou dít věci. 🙂 Odlehčená americká komedie, připomínající lehkost, hloubku a dary ženských kruhů. Pro mě film nese důležitou informaci, jak je skvělé, že jsme každá nejen vizuálně, ale především povahově odlišná. Každá tak přinášíme světu svou jedinečnost.

 

 

Myslím, že zrovna tento film není třeba představovat. Jíst, meditovat, milovat nabízí vše, po čem ženská duše touží – lásku, pochopení, ale i dobré jídlo! 🙂 Film plný moudrých rad do života, krásných scenérií a Julie Roberts. 🙂 Aneb “Když ti chlápek, co vypadá jako Yoda předá proroctví, musíš jednat.” 😀 Film, který mi připomíná, co je v životě skutečně důležité a co je potřeba nechat být. “Kdyby jsi mohla vyprázdnit všechno místo ve své mysli, otevřela bys bránu. A víš, co by ti vesmír udělal? Vecpal by se dovnitř.” Ten film nejde popsat, ten se musí vidět. 🙂 Kór když je dle skutečného příběhu. A jaký je váš příběh?

 

Máte taky své oblíbené filmy? Znáte tyhle nebo raději koukáte na jiné? Dejte mi vědět dolů do komentářů pod článkem, ráda dostanu inspiraci pro další filmy k shlédnutí a ostatní čtenáři jistě také rádi přivítají tipy. 🙂

 

xx Petra

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

2 thoughts on “Ženství | #4 Filmové tipy pro ženy

    1. To mě těší, že máme na filmy podobný vkus. 🙂 Zrovna včera jsem si pouštěla Jíst, meditovat, milovat. Měla jsem vše pohasínané, hořely mi jen svíčky – parádní zážitek. Příjemně mě to naladilo na celý zbytek večera. Doporučuji praktikovat pravidelně. 😀 :-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *