♥ PRO LÁSKU ♥,  Ženství

ŽENSTVÍ | #7 Jak se u mě projevuje kreativní fáze cyklu?

Ráda bych se vrátila k článkům týkajících se jedinečné proměnlivosti ženy. Právě se nacházím v té své nejoblíbenější, nejklidnější a nejuvnitřněnější ze všech čtyř, o které jsem vám psala v minulém článku zde. Pomalu začínám mít v oblibě i tu předcházející, známou jako kreativní, čarodějku nebo také podzim. Jak se u mě projevuje a čím mé dny obdarovává si můžete přečíst v dnešním článku. Představuji vám další fázi cyklu.

 

Jak poznám, že se nacházím v kreativní fázi?

 

Když žiji v souladu s cyklem:

  • Mám velkou chuť tvořit a to téměř cokoliv. Může jít o psaní, točení videí nebo dokonce velký úklid celého bytu, který může zahrnovat i vytřizování věcí.
  • Cca 2 dny před menstruací mám CHUŤ DOKONČOVAT. Cokoliv, co mám rozdělané nebo už delší dobu leží na mém To do listu, jsem schopna zvládnout za jeden jediný den. Tento den se mi zároveň chce jít spát o dost později a naopak mi stačí kratší doba spánku. (Naopak, když tuto energii nevyužiji, nejde mi usnout a převaluji se klidně celou noc.)
  • Jsem pozornější k tomu, co mi začne vadit a nějakým způsobem mě rozčilovat. Jsem schopna podívat se na tuto skutečnost trošku s nadhledem a rozpoznat, kde je zakopaný pes. Skvělý pomocník k rozpoznání toho, kde v životě je potřeba udělat nějakou změnu nebo co důležité je třeba probrat s partnerem či kolegou v práci.
  • Respektuji střídající se nárůst a pokles energie, takže jeden den mám potřebu být v ústraní a nic moc nedělat. Kdežto druhý den dodělávám vše potřebné a využívám i svých fyzických sil.
  • Dokážu přijít na kloub složitějším záležitostem, nalézám řešení nebo způsoby, jak něco vyřešit nebo dát do pohybu.

Když nežiji v souladu s cyklem:

  • Bývám protivná, bez nálady, vztahovačná a popravdě ani moc přesně nevím proč (dokud si neuvědomím, v jaké jsem fázi 😀 ).
  • Stanu se více kritickou nejen k sobě samé, ale především k ostatním, nejvíce však vůči partnerovi. To pak bouchají dveře a můj hlas je silnější než kdy jindy (dokud si neuvědomím, v jaké jsem fázi 😀 ).
  • Dokážu malé záležitosti nafouknout do nevídaně obřích rozměrů.
  • Celkově jde má nálada do kopru a moc toho neudělám a nesvedu. Zalézám do své nory a jsem naštvaná na sebe i celý svět.
  • Všechno se zdá být prostě najednou špatně.

 

MIRANDA GRAY MI POMOHLA Z NEJOBÁVANĚJŠÍ FÁZE UDĚLAT TU NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

 

Od doby, co pozoruji své chování, myšlení, rozpoložení v průběhu celého cyklu se ledasco změnilo. Začala jsem více rozumět svému tělu a jeho potřebám. Taky jsem rozpoznala měnící se psychické rozpoložení.

 

Jako největší dar vnímám schopnost rozpoznat, na co je daná fáze vhodná, čeho je nejlepší využít a s čím naopak počkat do fáze jiné.

 

 

xx Petra

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: